KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395582

nr 1339 5582

Karl Bergman

(1891-1965), Sverige

Oljemålning, Solbelysta tallar. Signerad. Olja på duk, 61x93 cm

Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 3 augusti 2020
kl 19:30:47

Karl Bergman

Läs mer om Karl Bergman