KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395582
*
nr 1339 5582
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Solbelysta tallar. Signerad. Olja på duk, 61x93 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 19:30:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 22:26:52
1
300 kr
31/7 17:26:35
2
350 kr
31/7 21:58:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs mer om Karl Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på duk oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Läs mer om Karl Bergman
nr 1339 5582
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Solbelysta tallar. Signerad. Olja på duk, 61x93 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/7 22:26:52 | 1 | 300 kr |
| 31/7 17:26:35 | 2 | 350 kr |
| 31/7 21:58:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Bergman
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Karl Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl bergman olja olja på duk oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



