KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406074
nr 1640 6074
Kaj Piehl
(1921-2000), Sverige
Oljemålning, Figurer. Signerad. Olja på duk, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
Kaj Piehl, svensk målare och tecknare född 1921, död 2000.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2024
kl 20:37:37
2/9 17:11:54