KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16336078
nr 1633 6078
Juho Suni
(1921-1992), Sverige
Oljemålning, Signerad, kvinna med skulptur. Olja på pannå, 34x23 cm, yttermått inklusive ram: 46x35 cm
Juho Suni, svensk bildkonstnär född 1921, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2024
kl 18:36:07
16/7 22:41:50