KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14313447

nr 1431 3447

Jonne Bergström

(1915-1987), Sverige

Oljemålning, Signerad, "vinterljus". Olja på pannå, 45x82cm, yttermått inklusive ram: 60x95cm

Jonne Bergström, svensk målare född i Örnsköldsvik 1915, död 1987.

Utrop:

500 kr

måndag 15 november 2021
kl 20:06:28

Jonne Bergström

Läs mer om Jonne Bergström