KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145249

nr 1414 5249

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, Signerad, daterad 69. Olja på duk, fåglar, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 66x78cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 19:58:23

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn