KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12297695
*
nr 1229 7695
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad. Olja på duk, 19x26 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 18:34:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 15:33:17
1
100 kr
17/1 17:12:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
nr 1229 7695
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad. Olja på duk, 19x26 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/1 15:33:17 | 1 | 100 kr |
| 17/1 17:12:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



