KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707354

nr 1570 7354

Joaquin Fabres

(1864-1914), Chile

Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 47x35 cm, yttermått inklusive ram: 54x42 cm

Joaquín Fabres Fuenzalida, chilensk bildkonstnär född 1864 i Santiago de Chile, död i Paris 1914.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 16 oktober 2023
kl 20:13:27

Joaquin Fabres

Läs mer om Joaquin Fabres