KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16998353
nr 1699 8353
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1937, Hamnmotiv. Olja på duk, 59x90 cm, yttermått inklusive ram: 64x96 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 maj 2025
kl 19:35:38
5/5 18:45:20
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil
nr 1699 8353
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
måndag 5 maj 2025 |
| 5/5 18:45:20 | 1 | Vinnande bud |
Jan B Pospisil