KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848084
*
nr 1284 8084
Ivar Ekelund
(1908-2002), Sverige
Oljemålning, Självporträtt, 83x38. Olja på duk, Signerad
Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:44:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 10:56:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ivar Ekelund
Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.
Läs mer om Ivar Ekelund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar ekelund olja olja på duk oljemålning oljemålningar självporträtt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Ivar Ekelund
Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.
Läs mer om Ivar Ekelund
nr 1284 8084
Ivar Ekelund
(1908-2002), Sverige
Oljemålning, Självporträtt, 83x38. Olja på duk, Signerad
Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 10:56:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ivar Ekelund
Ivar Ekelund, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.Läs mer om Ivar Ekelund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar ekelund olja olja på duk oljemålning oljemålningar självporträtt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



