KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188301
*
nr 1418 8301
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 18:31:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 17:10:37
1
250 kr
9/9 23:19:18
2
200 kr
9/9 23:19:18
1
250 kr (Budbetjänt)
13/9 14:04:31
3
300 kr
13/9 14:05:53
1
400 kr
13/9 18:22:43
4
400 kr
13/9 18:22:43
1
400 kr (Budbetjänt)
13/9 18:22:53
4
450 kr
13/9 18:23:48
4
500 kr
13/9 18:24:21
5
Vinnande bud
13/9 18:26:45
4
700 kr
13/9 18:26:45
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Inge Pettersson
nr 1418 8301
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/9 17:10:37 | 1 | 250 kr |
| 9/9 23:19:18 | 2 | 200 kr |
| 9/9 23:19:18 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 13/9 14:04:31 | 3 | 300 kr |
| 13/9 14:05:53 | 1 | 400 kr |
| 13/9 18:22:43 | 4 | 400 kr |
| 13/9 18:22:43 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 13/9 18:22:53 | 4 | 450 kr |
| 13/9 18:23:48 | 4 | 500 kr |
| 13/9 18:24:21 | 5 | Vinnande bud |
| 13/9 18:26:45 | 4 | 700 kr |
| 13/9 18:26:45 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



