KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257153
nr 1425 7153
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), Räv i vinterlandskap, Signerad. Olja på duk, 41x65, yttermått inklusive ram: 68x88 cm
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 19:54:37
15/10 13:09:02
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard