KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086425
*
nr 1508 6425
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Kyrkointeriör. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 20:01:13
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald östergren kyrkointeriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
nr 1508 6425
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Kyrkointeriör. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.Läs mer om Harald Östergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald östergren kyrkointeriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



