KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406226
nr 1640 6226
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:34:32
2/9 11:45:17
1.000 kr
2/9 13:51:14
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson