KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903242

nr 1390 3242

Gumme Ã…kermark

(1847-1927), Sverige

Oljemålning, Flicka i skog. Olja på duk på pannå. Signerad, 39x23, yttermått inklusive ram: 49x34

Gumme Åkermark, svensk bildkonstnär född 1847, död 1927.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 12 april 2021
kl 20:30:42

12/4 20:06:21 1      500 kr
12/4 20:25:40 2      Vinnande bud

Gumme Ã…kermark

Läs mer om Gumme Ã…kermark