KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12927029

nr 1292 7029

George Hendrik Breitner

(1857-1923), Holland

Oljemålning, Cafémotiv, monogramsignerad. Olja på pannå, 30x40 cm

George Hendrik Breitner, holländsk bildkonstnär född 1857, död 1923.

måndag 25 november 2019
kl 19:51:24

  • Klassiska
  • 25 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

George Hendrik Breitner

Läs mer om George Hendrik Breitner