KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655123

nr 1465 5123

Fritz Smedberg

(1900-1977), Sverige

Oljemålning, Dyrlandsdal, Telemark. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 maj 2022
kl 20:45:59

2/5 16:49:49 1      Vinnande bud

Fritz Smedberg

Läs mer om Fritz Smedberg