KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655123
nr 1465 5123
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, Dyrlandsdal, Telemark. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 maj 2022
kl 20:45:59
2/5 16:49:49
Fritz Smedberg
Läs mer om Fritz Smedberg