KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545055
*
nr 1454 5055
Evald Björnberg
(1895-1974), Sverige
Oljemålning, Klöverön. Signerad. Olja på pannå, 29x37, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 19:40:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 22:21:38
1
600 kr
8/3 12:16:32
2
250 kr
8/3 12:16:32
1
300 kr (Budbetjänt)
8/3 12:21:28
2
500 kr
8/3 12:21:28
1
600 kr (Budbetjänt)
8/3 12:24:46
2
800 kr
14/3 17:22:57
3
800 kr
14/3 17:22:57
2
800 kr (Budbetjänt)
14/3 17:23:29
3
900 kr
14/3 19:23:33
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evald Björnberg
Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.
Läs mer om Evald Björnberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evald björnberg klöverön olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Evald Björnberg
Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Evald Björnberg
nr 1454 5055
Evald Björnberg
(1895-1974), Sverige
Oljemålning, Klöverön. Signerad. Olja på pannå, 29x37, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/3 22:21:38 | 1 | 600 kr |
| 8/3 12:16:32 | 2 | 250 kr |
| 8/3 12:16:32 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 8/3 12:21:28 | 2 | 500 kr |
| 8/3 12:21:28 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 8/3 12:24:46 | 2 | 800 kr |
| 14/3 17:22:57 | 3 | 800 kr |
| 14/3 17:22:57 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 14/3 17:23:29 | 3 | 900 kr |
| 14/3 19:23:33 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Evald Björnberg
Evald Björnberg, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.Läs mer om Evald Björnberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evald björnberg klöverön olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



