KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545055

nr 1454 5055

Evald Björnberg

(1895-1974), Sverige

Oljemålning, Klöverön. Signerad. Olja på pannå, 29x37, yttermått inklusive ram: 36x44 cm

Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 14 mars 2022
kl 19:40:48

Evald Björnberg

Läs mer om Evald Björnberg