KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15384415
nr 1538 4415
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Tännforsen". Olja på duk, 72x81 cm, yttermått inklusive ram: 88x108 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 maj 2023
kl 18:17:53
300 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)