KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396301
nr 1539 6301
Eric Lundgren
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 47, porträtt. Olja på duk, 47x37 cm, yttermått inklusive ram: 55x46 cm
Kondition: krackeleringar
Eric Lundgren, född i Västerås 1907, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 maj 2023
kl 19:02:48
6/5 17:12:54