Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 2677132



*

nr 267 7132


Erik Lo Ohlqvist

(1914-2004), Sverige


Oljemålning , Eric Lo Ohlqvist (1914-2004), Kvinnor på marknad, 43 x 84


Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 september 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/9 19:09:19 1      250 kr
15/9 11:07:55 2      150 kr
15/9 11:08:09 2      200 kr
15/9 11:08:32 2      250 kr
15/9 11:08:51 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Erik Lo Ohlqvist

Erik Ohlqvist (Eric Lo Leifon Ohlqvist), svensk bildkonstnär född 1914, död 2004. Ohlqvist signerade sina arbeten med Eric Lo.

Läs mer om Erik Lo Ohlqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric lo ohlqvist kvinnor på marknad olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:14




Ladda ner broschyr