KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13485207
*
nr 1348 5207
Elin Höglund-Svanholm
(1914-2010), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 20:41:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 20:26:50
1
100 kr
21/9 15:08:06
2
150 kr
21/9 17:37:03
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elin Höglund-Svanholm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
Läs mer om Elin Höglund-Svanholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elin höglund-svanholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Elin Höglund-Svanholm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
Läs mer om Elin Höglund-Svanholm
nr 1348 5207
Elin Höglund-Svanholm
(1914-2010), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 20:26:50 | 1 | 100 kr |
| 21/9 15:08:06 | 2 | 150 kr |
| 21/9 17:37:03 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elin Höglund-Svanholm
Elin Höglund-Svanholm, svensk bildkonstnär född 1914, död 2010.Läs mer om Elin Höglund-Svanholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elin höglund-svanholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



