KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327181
nr 1332 7181
Elias Erdtman
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1894, "Ruskväder Öster-lagnö". Olja på duk, 21x40cm
Elias Erdtman, svensk målare född 1862, död 1945.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 8 juni 2020
kl 19:29:05
1.200 kr