KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13141039
*
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2020
kl 18:04:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 21:39:13
1
100 kr
19/3 23:59:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/3 21:39:13 | 1 | 100 kr |
| 19/3 23:59:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



