KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396356

nr 1539 6356

Einar Kihlman

(1912-2001), Sverige

Oljemålning, Utsikt. Signerad, daterad -55. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm

Einar Kihlman, född 1912 i Ystad, död 2001, Lidingö, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 8 maj 2023
kl 20:03:33

8/5 18:34:06 1      Vinnande bud

Einar Kihlman

Läs mer om Einar Kihlman