KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17262032
nr 1726 2032
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Gamla Stan. Signerad, daterad 1960, olja på pannå, ramens innermått: 28,5x36,5, yttermått inklusive ram: 45,5x53 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 september 2025
kl 19:26:58
700 kr
1.400 kr
22 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin