KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344013
*
nr 934 4013
Oljemålning
Dal-Edvin, Hytta, 44 x 35
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:43:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 12:17:39
1
150 kr
12/1 16:26:16
2
Vinnande bud
12/1 18:38:53
3
300 kr
12/1 18:38:53
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Strömbergshyttans glasbruk
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg.
Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dal-edvin hytta olja oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4013
Oljemålning
Dal-Edvin, Hytta, 44 x 35
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/1 12:17:39 | 1 | 150 kr |
| 12/1 16:26:16 | 2 | Vinnande bud |
| 12/1 18:38:53 | 3 | 300 kr |
| 12/1 18:38:53 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Strömbergshyttans glasbruk
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg. Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg. Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dal-edvin hytta olja oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



