KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14965198
nr 1496 5198
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 78, " vårträden Bäckegatan, Göteborg". Olja på duk, 34x41 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 20:22:28
17/10 20:08:54