KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14277069
*
nr 1427 7069
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 80x67 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 18:02:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 11:50:19
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
nr 1427 7069
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 80x67 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 11:50:19 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



