KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11932052
*
nr 1193 2052
Carl MÃ¥nsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Olja på duk, 49x66 cm
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 20:26:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 18:13:01
1
100 kr
9/7 00:15:36
2
150 kr
16/7 19:18:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl månsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
*
Carl MÃ¥nsson
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
nr 1193 2052
Carl MÃ¥nsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Olja på duk, 49x66 cm
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/7 18:13:01 | 1 | 100 kr |
| 9/7 00:15:36 | 2 | 150 kr |
| 16/7 19:18:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl månsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12



