KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17212199
nr 1721 2199
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad a tergo 1903, motiv från Djurgården. Olja på pannå, 23x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x35 cm
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 september 2025
kl 19:59:46
27/8 13:36:13
Carl Kaldén
Läs mer om Carl Kaldén