KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937070
nr 1693 7070
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 62x83 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 14 april 2025
kl 20:34:25
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr