KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16045300
nr 1604 5300
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Badande på skärgårdsö. Signerad. Olja på pannå, 46x112 cm, yttermått inklusive ram: 62x127 cm
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
10.500 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:57:31
7.600 kr
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
7.000 kr
7.200 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
8.000 kr
8.000 kr (Budbetjänt)
9.400 kr
9.000 kr
9.200 kr (Budbetjänt)
10.000 kr