KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004536

nr 1700 4536

Batte Sahlin

(f. 1929), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 5x19 cm

Batte Sahlin, född 1929 i Åre, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 maj 2025
kl 19:42:45

10/5 23:15:19 1      Vinnande bud

Batte Sahlin

Läs mer om Batte Sahlin