KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636087

nr 1363 6087

Axel Fahlcrantz

(1851-1925), Sverige

Oljemålning, Signerad. Uppfodrad duk. Olja på pannå, ca 31x41 cm

Kondition: krackelyrer

Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 30 november 2020
kl 18:54:50

25/11 19:31:51 1      Vinnande bud

Axel Fahlcrantz

Läs mer om Axel Fahlcrantz