KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636087
nr 1363 6087
Axel Fahlcrantz
(1851-1925), Sverige
Oljemålning, Signerad. Uppfodrad duk. Olja på pannå, ca 31x41 cm
Kondition: krackelyrer
Axel Fahlcrantz, född i Stockholm 1851, död 1925, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:54:50
25/11 19:31:51
Axel Fahlcrantz
Läs mer om Axel Fahlcrantz