KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17012004
nr 1701 2004
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Signerad, klippa med tallar. Olja på duk, 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:21:27
17/4 07:37:24
Arthur Heickell
Läs mer om Arthur Heickell