KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14345090
nr 1434 5090
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Landskap med båt. Signerad. Olja på duk, 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Kondition: skadad ram
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:42:22
24/11 15:56:55
Arthur Heickell
Läs mer om Arthur Heickell