KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406065
nr 1640 6065
Arne Nilsson
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 26x31 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
måndag 2 september 2024
kl 19:35:35