KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155308

nr 1715 5308

Alf Wesström

(1915-1982), Sverige

Oljemålning, Vinterhamn, med dedikation. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 26x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x55 cm

Alf Wesström, svensk målare, tecknare och musiker född 1915, död 1982.

Utrop:

500 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 20:33:14

Alf Wesström

Läs mer om Alf Wesström