KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688302
*
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 12:33:58
1
900 kr
24/5 16:48:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/5 12:33:58 | 1 | 900 kr |
| 24/5 16:48:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



