KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16926041
nr 1692 6041
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Motiv Kungsholmen med Stadshuset. Signerad. Olja på pannå, 24x36 cm, yttermått inklusive ram: 43x54 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 april 2025
kl 18:44:56
300 kr