KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13442546
*
nr 1344 2546
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 18:43:30
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
Läs mer om Adrian van Arkel
nr 1344 2546
Adrian van Arkel
(1924-2006), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 49x63 cm
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Konstnär/Designer
Adrian van Arkel
Adrian van Arkel, nederländsk- svensk bildkonstnär född i Leiden, Nederländerna 1924, död 2006.Läs mer om Adrian van Arkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adrian van arkel adrian von arkel adrianus van arkel blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



