KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272492
nr 1327 2492
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 98/100. Färgserigrafi och kollage. Bladets mått: ca 54x74 cm
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 maj 2020
kl 18:21:31
17/5 08:32:20
Gérard Titus-Carmel
Läs mer om Gérard Titus-Carmel