KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12871498
nr 1287 1498
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Blandteknik, Flicka, Monogramsignerad GP, 35x22 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 november 2019
kl 19:40:35
350 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli