ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9577508
*
nr 957 7508
Evert Duhan
(f. 1906), Sverige
Evert Duhan (b. 1906), france, signed. 1947, 31x44,
MIXED MEDIA, Evert Duhan (f. 1906), motiv från Frankrike, signerad. 1947, 31x44
Evert Duhán, Swedish painter, born 1906.
Droit De Suite
Withdrawn
Auction date:
Monday April 27 2015
at 18:26:32
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa evert duhan frankrike fransk franska franskt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
Evert Duhan
Evert Duhán, Swedish painter, born 1906.
nr 957 7508
Evert Duhan
(f. 1906), Sverige
Evert Duhan (b. 1906), france, signed. 1947, 31x44,
MIXED MEDIA, Evert Duhan (f. 1906), motiv från Frankrike, signerad. 1947, 31x44
Evert Duhán, Swedish painter, born 1906.
| Droit De Suite | |
|---|---|
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday April 27 2015 |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa evert duhan frankrike fransk franska franskt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



