KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13429269
nr 1342 9269
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Blandteknik, "flicka studie". Signerad. Motivet: 30x27cm
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 20:19:59
20/8 12:16:10
Eric Hallström
Läs mer om Eric Hallström