ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11356350
*
nr 1135 6350
Spegel
möjligen Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson, 125x55
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:27:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 00:13:37
1
1.000 kr
9/10 18:10:41
2
1.400 kr
9/10 18:12:02
1
1.200 kr
9/10 18:12:02
2
1.300 kr (Budbetjänt)
9/10 18:14:45
3
1.400 kr
9/10 18:14:45
2
1.400 kr (Budbetjänt)
9/10 18:19:38
3
1.500 kr
9/10 18:22:40
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1135 6350
Spegel
möjligen Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson, 125x55
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/10 00:13:37 | 1 | 1.000 kr |
| 9/10 18:10:41 | 2 | 1.400 kr |
| 9/10 18:12:02 | 1 | 1.200 kr |
| 9/10 18:12:02 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 9/10 18:14:45 | 3 | 1.400 kr |
| 9/10 18:14:45 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 9/10 18:19:38 | 3 | 1.500 kr |
| 9/10 18:22:40 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



