ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9838413
*
nr 983 8413
Spegel
+ Konsolbord med stenskiva, höjd: 113+ 69
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2015
kl 19:42:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 20:33:37
1
Vinnande bud
28/9 14:55:01
2
300 kr
28/9 14:55:01
1
350 kr (Budbetjänt)
28/9 14:55:56
2
450 kr
28/9 14:55:56
1
500 kr (Budbetjänt)
28/9 14:58:37
2
600 kr
28/9 14:58:37
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 983 8413
Spegel
+ Konsolbord med stenskiva, höjd: 113+ 69
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/9 20:33:37 | 1 | Vinnande bud |
| 28/9 14:55:01 | 2 | 300 kr |
| 28/9 14:55:01 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 28/9 14:55:56 | 2 | 450 kr |
| 28/9 14:55:56 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 28/9 14:58:37 | 2 | 600 kr |
| 28/9 14:58:37 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



