Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 17526674



*

nr 1752 6674


Spegel

förgylld, delvis bemålad, 66x54 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2026
kl 19:16:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/12 01:01:16 1      100 kr
9/1 15:46:26 2      150 kr
12/1 19:10:43 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.250 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 1.250 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: delvis bemålad förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr