ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1717205
*
nr 171 7205
Spegel
Förgylld ram, H65 (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 13:17:45
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 171 7205
Spegel
Förgylld ram, H65 (sk)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/8 13:17:45 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



