ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2964390
*
nr 296 4390
Spegel
1920-tal, H.110
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 14:44:51
1
150 kr
23/1 08:58:17
2
200 kr
24/1 12:18:54
3
300 kr
26/1 08:50:11
4
300 kr
26/1 08:50:51
4
350 kr
26/1 10:36:26
4
400 kr
26/1 11:38:33
4
450 kr
26/1 14:09:16
3
400 kr
26/1 14:09:56
3
450 kr
26/1 14:11:27
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 296 4390
Spegel
1920-tal, H.110
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 14:44:51 | 1 | 150 kr |
| 23/1 08:58:17 | 2 | 200 kr |
| 24/1 12:18:54 | 3 | 300 kr |
| 26/1 08:50:11 | 4 | 300 kr |
| 26/1 08:50:51 | 4 | 350 kr |
| 26/1 10:36:26 | 4 | 400 kr |
| 26/1 11:38:33 | 4 | 450 kr |
| 26/1 14:09:16 | 3 | 400 kr |
| 26/1 14:09:56 | 3 | 450 kr |
| 26/1 14:11:27 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



